Naujienos

EDUKACINĖ STOVYKLA ŽEMAITIJOJE, SKIRTA LIETUVIŲ KALBAI, KULTŪRAI IR ISTORIJAI PAŽINTI

2018-08-03

Liepos 1–12 d. Žemaitijoje, Šilutės r., vyko Edukacinė lietuvių kalbos vasaros stovykla, skirta lietuvių kalbai, kultūrai ir istorijai pažinti, kurią organizavo Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultetas. Stovykloje dalyvavo studentai iš 9 baltistikos centrų, kurie veikia Latvijos, Gruzijos, Rusijos, Čekijos, Suomijos, Lenkijos ir Kazachstano universitetuose.

Edukacinėje stovykloje studentai pagal kalbos mokėjimo lygį buvo suskirstyti į tris grupes ir 10 dienų intensyviai mokėsi lietuvių kalbos kursuose, po paskaitų jie dalyvavo edukacinėse, kultūrinėse, istorinėse programose ir daug keliavo. Studentams neišdildomų įspūdžių paliko stovyklos edukacinės programos, senieji lietuviški amatai, veiklos: su folkloro ansambliu jie mokėsi tautinių šokių, dainų, žaidimų; drauge su amatininkais ir dėstytojais mokėsi tradicinių amatų – maisto, muilo gamybos, pynimo, karpinių meno ir kt.  Ypač studentai džiaugėsi apsilankymu Nidoje, buvimu prie Baltijos jūros, taip pat buvo aplankyta ir Klaipėda, Kintai – Vydūno kultūros centras.

Stovykloje dalyvavę baltistikos centrų studentai džiaugėsi, kad lietuvių kalbos stovykloje gali mokytis nuolat – ne tik per intensyvius lietuvių kalbos kursus, bet ir nuolat bendraudami, girdėdami lietuvių kalbą, pažindami Lietuvos istoriją ir kultūrą, regionus. Pasibaigus stovyklai, mokymų dalyviams buvo įteikti neformaliojo ugdymo pažymėjimai.

Edukacinė stovykla  Edukacinė stovykla5

Edukacinė lietuvių kalbos vasaros stovykla

Nuotraukos BC studentų

Edukacinė stovykla2  Edukacinė stovykla3

Edukacinė stovykla4  Edukacinė stovykla6

Edukacinė stovykla1  Edukacinė stovykla17

Edukacinė stovykla8 Edukacinė stovykla9

Edukacinė stovykla10 Edukacinė stovykla12

Edukacinė stovykla13  Edukacinė stovykla15

 

 

Stovykla organizuota pagal ES SF finansuojamą projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ (Nr. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002), kurį įgyvendina Lietuvos edukologijos universitetas drauge su Vilniaus universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu.

Lietuvos edukologijos universiteto projekto dalies vadovė

doc. dr. Jurga Trimonytė Bikelienė

esfa  ESFIVP-I-2  logo  leu_logotipas


grįžti