Naujienos

Tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Sakytinė ir rašytinė kalba: sinchronija ir diachronija“

Rugsėjo 26–27 dienomis Vilniaus universitete, Filologijos fakultete vyks tradicine tapusi tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Sakytinė ir rašytinė kalba: sinchronija ir diachronija“. Šią konferenciją kartu su Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centru organizuoja Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedra.

Šiųmetėje konferencijoje dalyvaus daugiau kaip 50 mokslininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Moksliniai pranešimai bus skaitomi dialektologijos ir fonologijos, žodžių darybos, senosios raštijos ir kalbos raidos, kalbinių nuostatų ir kitomis tematikomis. Plenarinius pranešimus skaitys žinomi užsienio mokslininkai: Pietro Umberto Dini (Pizos universitetas), Laimutė Balode (Helsinkio universitetas), Andra Kalnača (Latvijos universitetas), Adriano Cerri (Pizos universitetas), Christa Schneider (Berno universtitetas), Vaidas Šeferis (Masaryko universitetas) ir Jowita Niewulis-Grablunas (Poznanės Adomo Mickevičiaus universitetas).

Konferencijos programą galite rasti čia.
Daugiau informacijos apie konferenciją rasite: http://www.jablonskio-konferencija.flf.vu.lt/lt/

 JABLONSKIO

Tarptautinė mokslinė konferencija „Lingvistiniai, edukologiniai ir tarpkultūriniai tyrimai“

Užsienio kalbų institutas kviečia į 9-ąją tarptautinę mokslinę konferenciją „Lingvistiniai, edukologiniai ir tarpkultūriniai tyrimai / LEIC tyrimai 2024 / Linguistic, Educational, and Intercultural Research/ LEIC Research 2024“, kuri vyks 2024 m. lapkričio 7-8 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete. Konferencija skirta Užsienio kalbų instituto veiklos 25-mečiui paminėti.

Konferencija organizuojama bendradarbiaujant su Lietuvos kalbų mokytojų asociacija ir Europos universitetų aljansu ARQUS. Ji vyks mišriu formatu (pranešimai bus skaitomi tiek „gyvai“, tiek nuotoliniu būdu). Tai suteiks galimybę mūsų kolegoms iš viso pasaulio bendrauti, dalytis žiniomis ir įsitraukti į diskusijas ne tik auditorijose, bet ir nuotoliniu būdu.

Konferencijos programoje siūlomos įvairios temos:

  • Lingvistiniai tyrimai
  • Kalbų mokymas ir mokymasis
  • Inovacijos kalbų mokyme ir mokymesi
  • Kalbų politika
  • Tarpkultūrinis švietimas ir moksliniai tyrimai
  • Literatūros tyrimai.

Daugiau informacijos apie renginį, pagrindinius pranešėjus, registraciją rasite prisegtame  dokumente ir konferencijos interneto svetainėje www.leicresearch2024.flf.vu.lt.

 

Kviečiame dalyvauti XXIV Jurgio Lebedžio skaitymuose

Kviečiame dalyvauti mokslinėje konferencijoje „Idėjų, formų ir estetikos slinktys senojoje raštijoje: lietuviškosios Apšvietos link“ (XXIV Jurgio Lebedžio skaitymuose). Konferencija vyks 2024 m. lapkričio 14-15 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6, Vilnius). 

Norintieji dalyvauti kviečiami užpildytą dalyvio anketą siųsti Astai Vaškelienei el. paštu asta@llti.lt iki 2024 m. rugsėjo 16 d.

Konferencijoje siekiama aptarti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Prūsijos Lietuvos raštijos, poetikos, retorikos ir literatūros estetikos kaitą, taip pat aprėpiant politinės minties, filosofijos, edukacijos, konfesijų ir vienuolijų kultūrinės sąveikos aspektus.

Kviečiame tyrimų rezultatus pristatyti literatūros, kultūros, istorijos, kalbos, teologijos, filosofijos, dailės ir kitų sričių tyrėjus, nagrinėjančius senosios Lietuvos raštijos, spaudos ir knygos istorijos problemas.

Dalyvio anketą ir daugiau informacijos rasite čia:

Lebedžio skaitymai_2024_Skelbimas-anketa

Lebedžio skaitymai_2024_Skelbimas-anketa

Kviečiame dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Metodologinės naujovės kalbinio variantiškumo tyrimuose“

Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centras kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Metodologinės naujovės kalbinio variantiškumo tyrimuose“. Konferencija vyks 2024 m. spalio 10–11 d. Lietuvių kalbos institute (Petro Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius). Esant pageidavimui, bus sudaryta galimybė dalyvauti ir nuotoliu.

Siūlomos pranešimų temos

  • Geolingvistinių duomenų korpusai ir geoerdvinė analizė
  • Lingvistiniai atlasai ir skaitmenizacija
  • Kognityvinis požiūris į semantiką
  • Naujos kokybinių ir kiekybinių tyrimų prieigos

LKI_Pagrindinis_vizualas_Geolingvistikos_konferencija_Metodologines_naujoves

Daugiau informacijos: http://lki.lt/kvieciame-i-tarptautine-moksline-konferencija-metodologines-naujoves-kalbinio-variantiskumo-tyrimuose/

Lietuvą mylinčius kartvelus mūsų kalbos mokanti Marija perprato lietuviškąjį DNR

Lietuvoje didžiąją dalį savo gyvenimo praleidusi Marija Sulaberidzė Sakartvele vietos studentus moko lietuvių kalbos, kultūros ir negali atsižavėti kartvelų meile Lietuvai. Į savo tėvo gimtinę ir į savo vaikystės šalį ji išvyko prieš trejus metus – norėdama surasti tą dalį savęs, kurios ilgą laiką ieškojo. 

Ir Lietuvą, ir Sakartvelą mylinti moteris sako vis labiau atrandanti savyje kartveliškąjį atvirumą, nors kartais it didžiausią turtą sauganti lietuviškąjį santūrumą.

Išsamiau skaitykite čia.

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Ukraina ir Lietuva: istorijos, kalbos, kultūros ir turizmo paralelės“

Rugpjūčio 5-6 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6, Vilnius) vyks tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Ukraina ir Lietuva: istorijos, kalbos, kultūros ir turizmo paralelės“. Projekto partneris Центр балтистики Baltistikos centras Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto Filologijos instituto Baltistikos centras. Projektą remia LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konferencija vyks gyvai ir nuotoliniu būdu. Programą ir pranešimų tezes rasite laiško prieduose. 
 
Rugpjūčio 5 d. Zoom prisijungimo nuoroda

https://us02web.zoom.us/j/81100291882?pwd=jS3CeE8fqb9XUURdQTNzTYlhG9eHwb.1
 
Meeting ID: 811 0029 1882
Passcode: 256010
 
Rugpjūčio 6 d. Zoom prisijungimo nuoroda
https://us02web.zoom.us/j/85766482136?pwd=HoevqNVMcjlwH8YveIGQkVUIneOJHh.1
 
Meeting ID: 857 6648 2136
Passcode: 736797

Programa

Lietuvoje gyvenanti prancūzė: „Kai aš galvoju lietuviškai, mano galva visą laiką dirba kaip robotas“

Lituanistinių studijų katedros dėstytoja dr. Kristina Jakaitė-Bulbukienė kalbina Filologijos fakultete lietuvių kalbos išmokusią studentę Clémence. Lietuvoje gyvenanti prancūzė, mėgstanti nerti vis į kitos jai naujos kalbos mokslus, mūsiškės pradėjo mokytis vos prieš pora metų, bet prisipažįsta, kad kartais jau galvoja lietuviškai, nors tai ir reikalauja pastangų – „kai kalbu lietuviškai, mano galva visą laiką dirba kaip robotas“.

Apie lietuvių kalbos išmokusią studentę Clémence skaitykite: 15min

clemence

Nuotrauka iš facebook.com

Kviečiame dalyvauti Berlyno Humboldtų universiteto simpoziume

Kviečiame dalyvauti simpoziume "Turning times in the Baltics and in Baltic Studies", kuris vyks 2024 m. rugsėjo 26-27 d. Berlyno Humboldtų universitete.

Call_for_papers_Turning times in the Baltics and in Baltic Studies_page-0001 Call_for_papers_Turning times in the Baltics and in Baltic Studies_page-0002

Kvietimas dalyvauti 5-ojoje tarptautinėje mokslinėje Aleksandro Vanago konferencijoje „Kalbos ir kultūros dialogas XXI amžiaus onomastikoje“

Kviečiame dalyvauti 5-ojoje tarptautinėje mokslinėje Aleksandro Vanago konferencijoje „Kalbos ir kultūros dialogas XXI amžiaus onomastikoje“. Konferencija vyks 2024 m. lapkričio 7–8 d. Lietuvių kalbos institute, P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius ir Zoom platformoje.

 

Siūlomos pranešimų temos

  • Tikriniai žodžiai kaip lituanistikos, baltistikos ir indoeuropeistikos tyrimų objektas;
  • Tikriniai žodžiai kalbų ir kultūrų sandūroje;
  • Tautinio tapatumo ženklai tikriniuose žodžiuose;
  • Tarp senojo vardyno ir raštijos Istorinio vardyno ir kultūrinio konteksto sąsajos;
  • Šiandieninių tradicinės ir moderniosios onomastikos tyrimų aprėptis;
  • Žmonių, vietų ir kitų realijų įvardijimo polinkiai.

 

Svarbios datos

Pranešėjų anketos ir tezės – iki 2024 m. rugpjūčio 30 d.

Patvirtinimas apie priimtas tezes – iki 2024 m. rugsėjo 20 d.

Konferencijos programos paskelbimas – iki 2024 m. spalio 15 d.

 Van1  vanag2

 

Daugiau

Kvietimas dalyvauti konferencijoje

Kviečiame dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Anapus žodžių: paveikieji naratyvai ir multimodalusis diskursas“, kuri vyks 2024 m. spalio 24–25 d. Vilniaus universiteto Kauno fakultete.

Konferencijoje siekiama atskleisti kalbos, vaizdo ir naratyvų simbiozę konstruojant paveikiąją komunikaciją. Mokslininkai ir praktikai kviečiami teikti savo tyrimų rezultatus įvairiomis multimodalaus diskurso temomis.

Konferencijos pranešimų santraukos bus paskelbtos internetiniame leidinyje. Pagal konferencijos pranešimus parengti straipsniai galės būti teikiami mokslo žurnalui „Respectus Philologicus“.

Daugiau apie konferenciją: https://www.knf.vu.lt/anapus-zodziu

Puslapis 1 iš 20> >>