Naujienos

Vilniaus universiteto paskaitų lituanistinėms mokykloms ir jų bendruomenėms ciklas

2022-10-10

Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra kviečia registruotis į 10 paskaitų ciklą, skirtą lituanistinėms mokykloms ir jų bendruomenėms. Paskaitose taip pat kviečiami dalyvauti visi, mokantys užsienyje lietuvių kalbos.

Paskaitos bus skirtos dvikalbystės, kalbos išlaikymo, tarmių gyvavimo emigracijoje, praktinio kalbos mokymo, lietuvių vaikų literatūros, lietuvių vardų temoms. Taip pat klausytojai bus supažindinti su lengvai suprantama kalba ir į Lietuvą grįžusių vaikų situacija, o paskaitų ciklą pabaigs Kalėdų dainų tema.

Paskaitos vyks šiais metais nuotoliniu būdu nuo spalio iki gruodžio kas antrą trečiadienį nuo 15 val. ir 17 val. Lietuvos laiku. Pirmosios paskaitos - spalio 12 d. Programa pridedama prie laiško.

Paskaitos yra nemokamos, nes jas finansuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija pagal Lietuvių kalbos prestižo stiprinimo programą.

Paskaitos skirtos suaugusiems.

Kviečiame registruotis:

https://forms.gle/1APGgXyi49JpNJwJ7 

Užsiregistravusiems prieš paskaitas bus atsiųsta prisijungimo nuoroda. Jei esate ne iš lituanistinės mokyklos, registracijos formoje nurodykite savo darbo vietą (pavyzdžiui, universitetą) ir su kokio amžiaus mokiniais dirbate (pavyzdžiui, su suaugusiais).

VU_paskaitu ciklas lituanistinems mokykloms_2022_page-0001


grįžti