Naujienos

Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojų vizitas Vašingtono universitete

2023-06-01

2023 m. gegužės 16-29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rūta Eidukevičienė, dėstytojos dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda ir doc. dr. Laima Anglickienė lankėsi Vašingtono universitete.

Vizito metu skaitytos paskaitos studentams. J. Macijauskaitė-Bonda ir L. Anglickienė pristatė Lietuvos objektus, jau įtrauktus į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą (kryždirbystę, dainų šventes, sutartines) ir šiuo metu laukiančius UNESCO komisijos patvirtinimo (šiaudiniai sodai). Studentai buvo pamokyti dainuoti lietuviškas sutartines, o praktinis dainavimas sulaukė didelio studentų susidomėjimo. 

Doc. dr. R. Eidukevičienė skaitė paskaitas apie šiuolaikinę lietuvių literatūrą, kurioje atsispindi šiuo metu populiarios migracijos ir daugiakalbystės tematikos. Išsamiau su studentais buvo analizuotas Gabijos Grušaitės kūrinys „Stasys Šaltoka“.

Dėstytojos susitiko su Skandinavijos studijų katedros vadovu prof. dr. Gunčiu Šmidchens, lietuvių kalbos ir kultūros dalykų dėstytoja dr. Inga Daraškiene ir kitais katedros dėstytojais, su kuriais kalbėtasi apie glaudesnį Vašingtono ir Vytauto Didžiojo universiteto bendradarbiavimą baltistikos srityje bei lituanistinių studijų plėtojimą.

Gegužės 20 d. lankytasi Siatlo lituanistinės mokyklos „Linas“ mokslo metų uždarymo šventėje. Tą dieną čia rinkosi ne tik mokyklos, bet ir Siatlo lietuvių bendruomenė. Šventės metu pasidžiaugta mokinių pasiekimais, žaisti lietuviški žaidimai.

1(1) 

Su Vašingtono universiteto studentais dainuojame sutartines

Nuotraukos J. Macijauskaitės-Bondos, R. Eidukevičienės ir L. Anglickienės

 

2(1)

VDU dėstytojos ir lietuvių ir kultūros dalykų dėstytoja dr. Inga Daraškienė Vašingtono universiteto bibliotekoje

3(1)

Rūta Eidukevičienė Jurgita Macijauskaitė-Bonda ir Guntis Šmidchens

4

Jurgita Macijauskaitė-Bonda paskaitoje

5

Rūta Eidukevičienė diskusijoje su studentais

6

VDU dėstytojos su Skandinavijos studijų katedros vadovu G. Šmidchens ir dėstytoja I. Daraškiene

Šis vizitas buvo projekto „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ (Nr. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002) dalis.

esfa  ESFIVP-I-2  logo  svietimo akademija


grįžti