Naujienos

Su Šv. Velykomis!

168639914_490405398821112_2820643880444303717_n

Portalo LABAS priemonė „Mokomasis tekstynas“

Baigta rengti pagal projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ VDU rengiamo portalo LABAS priemonė „Mokomasis tekstynas“. Nuoroda į portalą: https://kalbu.vdu.lt/. Išsami informacija apie tekstyną, apie paiešką jame pateikta https://kalbu.vdu.lt/mokymosi- priemones/mokomasis-tekstynas/.

Kviečiame lietuvių kalbos besimokančiuosius, dėstytojus, mokytojus, taip pat lietuvių kalbos gimtakalbius naudotis šiuo nauju ištekliumi!

SKELBIAME REGISTRACIJĄ Į LITUANISTINES 2021 M. RUDENS SEMESTRO STUDIJAS VU

Studijos vyksta – 2021 rugsėjo 2 – gruodžio 21 d.

Daugiau informacijos žr.: Vykstanti registracija.

Su Laisvės diena!

159841123_526401491663742_6887833360831288682_n

Krašto apsaugos ministerija

Autorė - Giedrė Bitautienė

SKELBIAME REGISTRACIJĄ Į LITUANISTINES 2021 M. RUDENS SEMESTRO STUDIJAS VDU

Studijų pradžia – 2021 m. rugpjūčio 23 d., pabaiga – 2021 m. gruodžio 21 d.

Daugiau informacijos žr.: Vykstanti registracija.

LITUANISTIKOS STUDENTŲ PRAKTIKOS VDU

Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas jau kelerius metus iš eilės kviečia lituanistikos studentus atlikti praktiką. Siūlomos praktikos – tai galimybė bakalauro, magistro ir doktorantūros programų studentams įgyti įvairių sričių profesinių įgūdžių bei tobulinti kalbos žinias, artimiau susipažinti su Lietuva, susirinkti lituanistinę medžiagą savo tiriamiesiems ir baigiamiesiems darbams. Praktikas kviečiami atlikti projekto „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ partnerinių Baltistikos centrų studentai.

DSC_1635

Bendro pobūdžio nuotrauka

Autorius - Jonas Petronis

Daugiau

SKELBIAME REGISTRACIJĄ Į VASAROS LIETUVIŲ KALBOS KURSUS VDU

Vytauto Didžiojo universiteto organizuojami vasaros lietuvių kalbos kursai vyks nuotoliniu būdu 2021 m. liepos 19 – rugpjūčio 14 d.

Daugiau informacijos žr.: Vykstanti registracija.

SKELBIAME REGISTRACIJĄ Į VASAROS KURSUS VU

Vilniaus universiteto organizuojami nuotoliniai lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai vyks Vilniuje 2021 m. liepos 5–30 d.

Daugiau informacijos žr.: Vykstanti registracija.

INTERAKTYVŪS NUOTOLINIAI MOKYMAI VDU

2021 m. sausio 20 d. Vytauto Didžiojo universitetas jau antrąjį kartą organizavo interaktyvius nuotolinius mokymus, kuriuose dalyvavo 32 dalyviai. Baltistikos centrų užsienyje dėstytojams bei kolegoms iš Lietuvos mokslo ir studijų institucijų buvo pasiūlytos trys paskaitos.

VDU Užsienio kalbų instituto direktorė dr. Teresė Ringailienė paskaitoje „Žvilgsnis į lietuvių kalbos kaip užsienio mokymą su vadovėliu Learn and Speak Lithuanian“ supažindino su nauju lietuvių kalbos besimokantiems užsieniečiams skirtu leidiniu, pasidalijo patirtimi apie savo dėstymo metodiką. Doc. dr. Ingė Lukšaitė, prof. dr. Rūta Petrauskaitė, LMT „Duomenų bazės „Lituanistika“ plėtra projekto vadovė Lina Bloveščiūnienė bei duomenų bazės vyr. specialistė Nijolė Kolesinskienė parengė informatyvų Lituanistikos duomenų bazės mokslo sklaidai pristatymą. Tęsiant tradiciją, paskutinė pasiūlyta tema buvo kultūrinė. Labai džiaugiamės, kad doc. dr. Tomas Pabedinsko paskaita „Lietuvos kūrybinė fotografija: saviti bruožai ir globalūs kontekstai“ sulaukė daug susidomėjimo, dėstytojus įkvėpė lietuvių kalbos paskaitose nepamiršti su studentais taip pat dalintis žiniomis apie Lietuvos kultūrinius reiškinius.

unnamed

Daugiau

VILNIAUS UNIVERSITETE SAUSIO 4-29 D. VYKSTA NUOTOLINIAI ŽIEMOS LITUANISTIKOS KURSAI

Į 2021-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursus, vykstančius Vilniaus universitete, susirinko 26 studentai iš 13 šalių: Australijos, Austrijos, Danijos, Indijos, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Vengrijos, Vokietijos.

Dviejų savaičių studijas (sausio 4–15 d.) pasirinko šeši studentai, mėnesio (sausio 4–29 d.) – dvidešimt studentų.

Pagal projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ kursus lanko penki studentai, kurie mokysis dvi savaites. Trylikos studentų mėnesio studijas Žiemos lituanistikos kursuose finansuoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pagal kalbos mokėjimo lygį suskirstyti į penkias grupes kursų dalyviai kasdien po 4 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Jiems parengta ir kultūrinė programa – studentai klausosi paskaitų apie Vilniaus universitetą, Lietuvos istoriją, lietuvių kalbą, senąją kultūrą (senuosius muzikos instrumentus, tautinius drabužius, tradicijas), kasdienio gyvenimo kultūrą, sociolingvistinę Lietuvos situaciją, socialinį ir politinį gyvenimą, Lietuvos gamtą ir saugomas šalies teritorijas, Vilniaus architektūrą, taip pat klausosi paskaitos iš MO muziejaus.

Puslapis 1 iš 29> >>