Naujienos

Mokymo priemonių pristatymas

  

Pagal projektą „Užsienio Baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ rengiamų ir jau parengtų mokymo priemonių pristatymas

Spalio 6 d. 15 val.

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorija

 

15.00 Interaktyvus lietuvių kalbos mokymosi portalas (VDU; svetainės rengimo projekto vadovė Asta Kazlauskienė)

  • Mokomieji tekstynai (vadovė Erika Rimkutė)
  • Besimokančiųjų tekstynai (vadovė Jūratė Ruzaitė)
  • Morfologiškai anotuotas tekstynas (vadovas Andrius Utka)
  • Leksikonas (vadovė Jolanta Kovalevskaitė)
  • Tarties žodynas (vadovė Asta Kazlauskienė)
  • Kirčiuoklis (vadovė Asta Kazlauskienė)

15.30 Interaktyvus C1 lygio lietuvių kalbos vadovėlis Nė dienos be lietuvių kalbos. Autorės Aurelija Kaškelevičienė ir Virginija Stumbrienė 

16.00  Skaitmeninė integruoto ugdymo priemonė (SIUP) „Lietuva pasaulyje – pasaulis Lietuvoje“ (VDU Švietimo akademija)

Koncepcijos autorė ir sudarytoja Raimonda Ragauskienė

Autoriai: Robertas Jurgaitis, Žydronė Kolevinskienė, Rasa Leonavičiūtė, Viktorija Moščuk, Sigutė Radzevičienė, Aivas Ragauskas, Raimonda Ragauskienė, Vilius Šadauskas, Dainius Vaitiekūnas   

Kviečiame dalyvauti!

Norinčius renginyje dalyvauti nuotoliniu būdu maloniai kviečiame registruotis per Baltnexus – sudarysime galimybę prisijungti nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Registracijos adresas: admin@baltnexus.lt.

  logo  ESFIVP-I-2  svietimo akademija  vu logotipas

BERLYNE VYKO LIETUVIŲ KALBOS VASAROS MOKYKLA

Rugpjūčio 31–rugsėjo 11 d. Berlyne devintą kartą vyko tradicine tapusi Lietuvių kalbos vasaros mokykla, rengiama bendradarbiaujant Berlyno Humboldtų ir Vilniaus universitetams. Kadangi COVID-19 pandemijos sąlygomis universitetas kontaktinėms paskaitoms buvo uždarytas, savo patalpas pasiūlė ir nuoširdžiai dalyviais rūpinosi Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje. Dėl to už globą (ir, žinoma, už kursų baigimo šakotį!) kursų organizatoriai dėkingi LR ambasadoriui Berlyne Dariui Semaškai ir ambasados bendradarbiui Audriui Paurai. Vasaros mokyklą, kaip visuomet, organizavo prof. dr. Christianė Schiller, su studentais dirbo lekt. dr. Vaida Našlėnaitė Eberhardt.

Šiųmečiai kursų dalyviai – kalbotyros, istorijos, archeologijos, kultūrologijos, ekonomikos ir technikos mokslų studentai, besidomintys baltistika ir lietuvių kalba, – susirinko iš Berlyno Humboldtų, Jenos, Würzburgo, Potsdamo, Cottbuso universitetų. Studentai per pradinį 60 akademinių valandų kursą susipažino su lietuvių kalbos gramatikos struktūra, tarties, kirčiavimo ypatybėmis, tobulino kalbos vartojimo ir komunikacijos kompetencijas. Popietinių pratybų metu kursų dalyviai ypač domėjosi lietuvių folkloru: dainavo autentiškas dainas ir sekė pasakas.

berlynas 2020, Vasaros kursai  berlynas kursų atidarymasI

Vasaros kursai

Nuotraukos - V. Našlėnaitės Eberhardt

Daugiau

LIETUVIŲ KINO KLASIKA UŽSIENIEČIAMS PADĖS MOKYTIS LIETUVIŲ KALBOS

Projektas „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos kino centru. Nuo šiol užsieniečiams mokytis lietuvių kalbos bus pasitelkiami ir lietuvių kino klasikos filmai. Lietuvoje ir pasaulyje įvertinti kino klasikos kūriniai ne tik padės geriau suprasti lietuvių kalbos subtilybes, pažinti mūsų kultūrą, bet ir supažindins su istorijos raida.

Informacija apie restauruotus ir užsienio kalbomis subtitruotus lietuvių kino klasikos filmus: https://bit.ly/2R8ZaC0

 

Šiais mokslo metais Lietuvių kalbos besimokantiems užsieniečiams rodomų filmų programa:

2020 m. rugsėjis – spalis

„Paskutinė atostogų diena“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1964)

2020 m. spalis – lapkritis

„Velnio nuotaka“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1974)

2020 m. lapkritis – gruodis

„Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971)

2020 m. gruodis – 2021 m. sausis

„Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytautas Žalakevičius, 1966)

2021 m. sausis– 2021 m. vasaris

„Jausmai“ (rež. Algirdas Dausa, Almantas Grikevičius, 1968)

2021 m. vasaris – kovas

„Laiptai į dangų“ (rež. Raimondas Vabalas, 1966)

2021 m. kovas – balandis

„Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (rež. Raimundas Banionis, 1990)

2021 m. balandis – gegužė

„Neatmenu tavo veido“ (rež. Raimundas Banionis, 1988)

2021 m. gegužė – birželis

„Gyvieji didvyriai, drama“ (rež. Arūnas Žebriūnas ir Balys Bratkauskas, 1959)

2021 m. birželis – liepa

„Baltijos kelias“ (rež. Raimondas Vabalas, 1990)

PROJEKTO DALYVIŲ SĖKMĖS ISTORIJOS – KONKURSO „ŽINGSNIAI 2020“ GERIAUSIŲ ISTORIJŲ DEŠIMTUKE!

Projekto „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ dalyvių, studentų Sophio Tabatadzės ir Iraklio Dudauri istorijos apie jų pasiekimus, pagarbą ir meilę Lietuvai, jos kalbai bei kultūrai, taip pat ryšių tarp Lietuvos ir Sakartvelo stiprinimą Europos socialinio fondo projektų dalyvių sėkmės istorijų konkurse ŽINGSNIAI 2020 buvo atrinktos į geriausių istorijų dešimtuką. Džiaugiamės mūsų studentų pasiekimais ir nuoširdžiai sveikiname!

Plačiau skaitykite:

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/pokalbiai/pazintis-su-lietuva-apverte-kartvelu-gyvenima-tai-svajoniu-salis-1040-1344686

Vasaros kursai VU, VDU ir edukacinė stovykla

Įvertinę su į COVID-19 siejamą riziką ir ribotas tarptautinių kelionių galimybes, šiais metais planuotus vasaros kursus VU bei VDU ir edukacinę stovyklą atidedame kitiems metams.

Lietuvos kino centras suteikia galimybę nemokamai žiūrėti lietuvių kino klasikos filmus

Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimo projektas pradėjo bendradarbiavimą su Lietuvos kino centru (http://www.lkc.lt/).

Lietuvos kino centras užsienio baltistikos centrams sudarys galimybę nemokamai žiūrėti lietuvių klasikos filmus su subtitrais anglų kalba.

Šį mėnesį iki birželio 26 dienos kviečiame žiūrėti režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filmą Adomas nori būti žmogumi / Adam Wants to be A Man (1959). Plačiau apie filmą: http://www.lkc.lt/adam-wants-to-be-a-man-1959/.

Dėl nemokamo prisijungimo kodų prašome kreiptis adresu admin@baltnexus.lt.

SKELBIAME REGISTRACIJĄ Į LITUANISTINES 2020 M. RUDENS SEMESTRO STUDIJAS VU

Studijų pradžia – 2020 m. rugsėjo – gruodžio mėn. Atvykstantiems studentams apmokamos studijos, padengiamos kelionės išlaidos, kas mėnesį mokama 570 eur/mėn. stipendija. Registracija į studijas vyksta iki birželio 20 d.

Daugiau informacijos žr.: Vykstanti registracija.

INTERVIU SU LIETUVIŲ KALBOS TYRĖJU

Kviečiame klausytis „LRT radijo“ interviu su Frederiku Bissingeriu, tyrinėjančiu lietuvių kalbos išlaikymą mišriose Švedijos šeimose.

Prašome klausyti nuo 31:13 min:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000092665/ryto-allegro-prokofjevo-opera-losejas-lietuvos-nacionaliniame-operos-ir-baleto-teatre

KALBA LIETUVIŲ KALBOS DĖSTYTOJAI

Kviečiame klausytis „LRT radijo“ interviu su lietuvių kalbos dėstytojais Aurelija Meškerevičiūte iš Budapešto universiteto, doc. dr. Edmundu Trumpa iš Latvijos universiteto ir Agnieška Rembialkovska iš Varšuvos universiteto.

Prašome klausyti nuo 40:19 min:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000091212/ryto-allegro-kur-slypi-prancuzisko-kino-fenomenas

LIETUVIŲ KALBOS DĖSTYTOJŲ INTERVIU LIETUVOS ŽINIASKLAIDOJE

Kviečiame skaityti interviu su Aurelija Kaškelevičiene ir prof. habil. dr. Pėteriu Vanagu, mokančiais studentus lietuvių kalbos Suomijoje ir Švedijoje, interneto portale Bernardinai.lt.

Žr. nuorodą:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-02-24-lietuviu-kulturos-ambasadoriai-pokalbis-su-uzsienio-universitetu-lietuviu-kalbos-destytojais/179188

Puslapis 1 iš 27> >>