Navigacija
Naujienos
Erasmus+ BIP programa „Lietuva iš arti: tyrinėk ir patirk“ – savaitė lietuvių kalbos, kultūros, kūrybos ir bendrystės
2025-05-09Gegužės 6 d. Vytauto Didžiojo universitete startavo intensyvi „Erasmus+“ mišri intensyvi programa (BIP) „Lietuva iš arti: tyrinėk ir patirk“ (Zoom on Lithuania: Exploring Culture at the Scene of Action). Programoje dalyvaujantys studentai iš Europos ir ne ES šalių kviečiami artimiau pažinti Lietuvos kultūrą, istoriją bei šiuolaikines jos raiškas per paskaitas, dirbtuves, ekskursijas ir kūrybinius eksperimentus.
Šią unikalią tarptautinę programą organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas. BIP apimtis – 3 ECTS kreditai. Nuotolinė renginio dalis vyko balandžio 28 d., o nuo gegužės 6 d. iki gegužės 10 d. vyksta intensyvus fizinis etapas Kaune. Programos dalyviai atvyko iš septynių Europos universitetų: Varšuvos, Masaryko, Helsinkio, Jogailaičių, Latvijos, Karolio ir Poznanės Adomo Mickevičiaus universitetų. Prie programos taip pat prisijungė dalyviai iš trijų partnerinių universitetų ne ES: Černivcų Jurijaus Fedkovičiaus nacionalinio pedagoginio universiteto, Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto ir Sakartvelo Technikos universiteto. Iš viso programoje dalyvauja 25 studentai – visi jie savo universitetuose studijuoja lietuvių kalbą. Prie programos dalyvių taip pat prisijungė ir VDU užsienio studentai, kurie VDU mokosi lietuvių kalbos.
Studentų laukia daugybė įvairių veiklų, apimančių paskaitas apie lietuvių literatūrą, kalbą ir istoriją, ekskursijas, kūrybines dirbtuves ir meninius renginius.
„Pirmąją dieną dalyviai susipažins su Vytauto Didžiojo universitetu, lankysis M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bei dalyvaus kūrybinėse fotografijos dirbtuvėse, kuriose analizuos M. K. Čiurlionio kūrybos principus. Numatytos paskaitos apie lietuvių literatūros atspindžius XX a. pabaigos visuomenėje, lietuvių kalbą indoeuropiečių ir kitų kalbų kontekste, miesto kultūrinį paveldą, garso dizaino kūrybines dirbtuves bei aktualius Lietuvos istorijos naratyvus,“ – pasakoja BIP programos koordinatorė, HMF Tarptautinių programų vadovė Greta Garnytė.
Nuotraukos Jono Petronio, Gretos Garnytės ir Jurgitos Macijauskaitės-Bondos
„Ypatingas dėmesys programoje skiriamas kūrybiškumui ir tarpdiscipliniškumui. Viena iš įdomiausių veiklų – fotografijos dirbtuvės, kuriose dalyviai, pasitelkdami M. K. Čiurlionio meninius principus, bandys atrasti, kaip „skamba“ šiuolaikinis Kaunas fotografijoje. Šiuose užsiėmimuose miestas tampa gyvu kūrybiniu objektu, o studentai – jo interpretatoriais.
Be akademinių veiklų, dalyviai turės galimybę dalyvauti Kauno literatūros savaitės renginiuose – nuo tarptautinių poezijos skaitymų iki susitikimų su žinomais rašytojais, tokiais kaip Jonathanas Franzenas (JAV). Festivalis, vykstantis tuo pačiu metu kaip ir BIP programa, tampa organiška renginio dalimi ir papildo studentų patirtį,“ – teigia BIP programos vadovė dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda.
Šią savaitę prasidėjusi programa ne tik stiprina tarpuniversitetinius ryšius, bet ir suteikia studentams nepakartojamą galimybę pažinti Lietuvą ne per vadovėlių puslapius, bet per asmeninę, gyvą patirtį – tyrinėjant, patiriant, kuriant.
Teksto autorės: dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda ir HMF Tarptautinių programų vadovė Greta Garnytė
← grįžti